start
aktualności
Gimnazjada
galeria
osiągnięcia
sponsorzy

 

Zespół Szkół
Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
 
kontakt z klubem

 

© 2013 by KG
 

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

   

06.04.2015

Spotkanie świąteczne na strzelnicy
        
W dniu 4 kwietnia 2015 r. grupa pasjonatów strzelectwa spotkała się na strzelnicy klubowej. Spotkaniu towarzyszyła degustacja ciasteczek produkcji: Natalii, Pauliny, Anety i Moniki. Odbyto również kilka kolejek strzelań treningowych. Spotkanie zakończyło się w radosnej atmosferze, złożeniem wielu świątecznych życzeń.

 
   

03.04.2015

Życzenia Świąteczne

 

 
   

01.02.2015

Sagittarius wznawia zajęcia
        
Informujemy, że dzięki wsparciu Urzędu Miejskiego w Grudziądzu wznawiamy zajęcia klubu strzeleckiego. Dotychczasowych członków oraz nowe osoby pragnące spróbować swoich sił w strzelectwie sportowym zapraszamy na strzelnicę w najbliższą sobotę - 7 lutego br. o godz. 9.00.

Zarząd MUKS "Sagittarius"

 
   

08.03.2014

Zawody strzeleckie podczas rajdu PTTK

        W minioną sobotę 8 marca 2014 r. na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 odbyło się zakończenie XLV rajdu wielodyscyplinowego „Grudziądz wolny”. Organizatorami rajdu byli: Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK” przy Klubie Centrum Szkolenia Logistyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku, Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „Sagittarius”, Oddział PTTK w Grudziądzu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego.

więcej


20.02.2014

XLV RAJD WIELODYSCYPLINOWY „GRUDZIĄDZ WOLNY”

        Zarząd klubu informuje, że w sobotę – 8 marca 2014 r. będziemy współorganizatorami kończącego się w ZSO nr 1 XLV rajdu wielodyscyplinowego „Grudziądz wolny”. Zapraszamy wszystkich członków do udziału w organizacji ww. przedsięwzięcia. Szczegóły w załączonym regulaminie.

REGULAMIN


7.12.2013

Nowe władze klubu

        W dniu 7 grudnia 2013 r. odbyło się Walne Zebranie Klubu. Podczas zebrania podsumowano dwuletnią kadencję ustępującego Zarządu, oraz wybrano nowe władze na lata 2013-2015.

Zarząd MUKS "Sagittarius"

władze klubu


7.12.2013

IV Świąteczny Turniej Strzelecki – relacja

        W minioną sobotę czyli 7 grudnia 2013 r. odbył się IV Świąteczny Turniej Strzelecki. Mimo niesprzyjającej pogody na strzelnicy klubu pojawiło się blisko 30 osób biorących udział w zawodach. Strzelnica tego dnia przybrała już świąteczny wygląd. Pojawiła się pięknie ubrana choinka, świece, lampki i inne ozdoby choinkowe. Dla wszystkich uczestników przygotowana została kawa, herbata i słodki poczęstunek, w tym specjalnie przygotowane przez Agnieszkę Kędzierską babeczki tworzące nazwę klubu. Zawody rozegrano w kategorii juniorów i seniorów.

więcej

 

26.11.2013

ZAPROSZENIE NA SPOTKANIE DLA RODZICÓW I SYMPATYKÓW

 

        Dnia 7 grudnia 2013 r. o godz. 12.30 (po zakończeniu turnieju strzeleckiego) na strzelnicy klubu „Sagittarius” odbędzie się spotkanie wszystkich sympatyków klubu. Podczas zabrania dokonane zostanie podsumowanie działalności klubu oraz wybór nowych władz.

Szczegóły w załączonych pismach.

Wszystkich rodziców zainteresowanych działalnością klubu oraz chcących się włączyć w jego działalność – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Załącznik 1 - zobacz
Załącznik 2 - zobacz

Zarząd MUKS "Sagittarius"

 

26.11.2013

IV Świąteczny Turniej Strzelecki

Informujemy, że w sobotę 7 grudnia 2013 r. odbędzie się już tradycyjny – IV Świąteczny Turniej Strzelecki. Zapraszamy uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, rodziny oraz wszystkich pasjonatów strzelectwa.

 

Szczegóły dotyczące zawodów zawarte są w dołączonym regulaminie.

Zarząd MUKS "Sagittarius"

 

9.09.2013

Sagitarius wraca na strzelnicę
tarczInformujemy, że dnia 14 września 2013 r. w godz. od 9.00 do 12.00 na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „SAGITTARIUS” odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl zajęć ze strzelectwa sportowego w nowym roku szkolnym.

Wszystkich chętnych do nauki strzelania sportowego, a zwłaszcza uczniów pierwszych klas Gimnazjum zapraszamy na strzelnicę. 

Zarząd MUKS "Sagittarius"


30.06.2013

Wakacyjne pozdrowienia
Wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku i uśmiechu
 na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.

Życzę wszystkim, by nadchodzące wakacje były pełne niezapomnianych wrażeń.

Prezes klubu
Jacek Treichel

11.06.2013

II Rodzinny Turniej Strzelecki
W miniony piątek 7 czerwca 2013 r. podczas kolejnego  Ekofestynu, odbył się już II Rodzinny Turniej Strzelecki. Zawody strzeleckie podczas Ekofestynu to już tradycja. Od ubiegłego roku odbywają się jednak w formule zabawy dla całych rodzin. W szranki zawodów staja obok uczniów gimnazjum zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy administracji, obsługi i wszyscy pozostali uczestnicy tego radosnego przedsięwzięcia...
więcej

30.04.2013

Dofinansowanie Klubu 
Miło nam poinformować, że w wyniku przeprowadzonych otwartych konkursów ofert Klub nasz pozyskał kolejne dofinansowania...
więcej

30.03.2013

Wielkanoc 
Niechaj życzenia Wielkanocne pełne nadziei i miłości przyniosą sercu radość w te święta  i w przyszłości.
Życzymy:
Wielkanocy jak bajka i smacznego jajka,
tęczowych pisanek i dyngusa cały ranek,
słońca wiosennego  i uśmiechu promiennego!  
Prezes i członkowie MUKS „Sagittarius”

 

24.03.2013

Sukces Sagittariusa 
W minioną sobotę – 23 marca 2013 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 na Rządzu odbyły się Mistrzostwa Grudziądza w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej. Udział w zawodach brali: Angelika Wilamowska, Magda i Marcin Rujner, Karol Kwiatkowski, Marcin Czyżykowski i Jędrzej Bansen. Nasi zawodnicy po raz kolejny udowodnili, że nie mają sobie równych w Grudziądzu...
więcej

25.02.2013

Komunikat MUKS „Sagittarius”
   Dnia 9 marca br. w ramach rajdu PTTK kończącego się
w ZSO 1, odbyły się zawody strzeleckie. Spowodowały one liczne pytania i telefony dotyczące przynależności do klubu.
  W związku z powyższym informuję, że w obecnym roku szkolnym nie ma możliwości przyjmowania nowych członków. Wynika to z ograniczeń czasowych trenera oraz pojemności strzelnicy.
Najbliższy nabór odbędzie się we wrześniu 2013 r. Przyjmowane będą wyłącznie kandydatury uczniów pierwszych klas gimnazjum. Wszystkich starszych pasjonatów strzelectwa zachęcamy do skorzystania z usług strzelnic komercyjnych.  

Prezes MUKS „Sagittarius”
Jacek Treichel10.03.2013

XLIV rajd wielodyscyplinowy „Grudziądz wolny”
W minioną sobotę – 9 marca 2013 r. odbył się XLIV rajd wielodyscyplinowy „Grudziądz wolny”. Organizatorem byli: Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK” przy Klubie Centrum Szkolenia Logistyki, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mniszku, Oddział PTTK w Grudziądzu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego oraz nasz klub...
więcej

25.02.2013

 Podziękowanie za WOŚP
 Na zakończenie pierwszego tygodnia lutego br., w ZSO nr 5 na Lotnisku odbyło się podsumowanie grudziądzkiej edycji WOŚP. Spotkanie zorganizowała i prowadziła szefowa Sztabu Miejskiego WOŚP – harcmistrz Edyta Ogonowska.
Miłym akcentem spotkania było podziękowanie dla naszego klubu, wszystkich wolontariuszy i organizatorów Festynu Strzeleckiego.

Prezes MUKS "Sagittarius"
Jacek Treichel

 

14.01.2013

XXI Finał WOŚP – festyn strzelecki
Jak zwykle w drugą niedzielę stycznia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz XXI kwestowano na szczytny cel, tym razem – Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów.
więcej

20.12.2012

 Po raz pierwszy w Mniszku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Uwaga, Uwaga!
Po raz pierwszy w Mniszku,
w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1
na strzelnicy MUKS „Sagittarius” pojawi się 13 stycznia 2013 r. (niedziela) o godzinie 9.00 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Jest to wydarzenie dla całego naszego osiedla wręcz historyczne!

więcej20.12.2012

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA OD „SAGITTARIUSA”

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, w imieniu Zarządu Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” oraz jego członków, kierujemy do Państwa  z serca płynące życzenia spokoju, radości i rodzinnej atmosfery przy wigilijnym stole oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.  

Wesołych Świąt!

Jacek Treichel
Prezes MUKS „Sagittarius” 

 

17.12.2012

Zakończenie okresu szkolenia
Połowa grudnia 2012 r. to czas zamknięcia i podsumowania okresu szkoleniowego wrzesień-grudzień. W tym czasie odnotowaliśmy znaczący wzrost ilości członków Klubu. Podczas zajęć pojawiło się 30 osób, z czego 25 regularnie uczęszcza na treningi i opłaca składki członkowskie...
więcej

9.12.2012

III Świąteczny Turniej Strzelecki - relacja

W miniona sobotę – 8 grudnia 2012 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Grudziądzu odbył się III Świąteczny Turniej Strzelecki. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez członków klubu. Po raz kolejny na strzelnicy poza członkami klubu pojawili się rodzice, rodzeństwo, a także sympatycy klubu. W tym gronie swoje strzały oddał również Starosta powiatu grudziądzkiego – pan Marek Szczepanowski... 

więcej
Starostwo Powiatowe

 

2.12.2012

III Świąteczny Turniej Strzelecki

W najbliższą sobotę tj. 8 grudnia 2012 r. od godz. 9.00 do 12.00 odbędzie się III Świąteczny Turniej Strzelecki. Zapraszamy uczniów gimnazjów, rodziny oraz wszystkich pasjonatów strzelectwa.

 

więcej


7.11.2012

Festyn Strzelecki podczas XXI finału WOŚP

W drugą niedzielę stycznia (13.01.2013 r.) po raz 21 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tego dnia Sagittarius włącza się w akcję. Organizujemy Festyn Strzelecki dla wszystkich pasjonatów tego sportu.
Wolontariusze Orkiestry będą zbierać pieniądze do puszek na terenie ZSO Nr 1 w godzinach od 9.00 do 14.00. Więcej szczegółów niebawem.  

Sie ma!

komunikat prasowy
zaproszenie
ankieta wolontariusza

22.10.2012

Mistrzostwa w Bydgoszczy
Dnia 21 października 2012 r. (niedziela) członkowie naszego klubu, brali udział w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym. Zawody zostały przeprowadzone na obiektach WKS Zawisza Sekcja Strzelecka w Bydgoszczy...
więcej

2.10.2012

Wrzesień w klubie
Za nami pierwszy miesiąc zajęć w nowym cyklu szkoleniowym. Udało nam się spotkać aż pięciokrotnie. Miłym faktem jest duże zainteresowanie działalnością klubu. W chwili obecnej klub liczy 30 zawodników...
więcej

19.09.2012

Sagittarius wznawia zajęcia
Informujemy, że w dniu 22 września 2012 r. w godz. od 9.00 do 12.00 na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „SAGITTARIUS” odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl zajęć ze strzelectwa sportowego w nowym roku szkolnym...
...Niewątpliwym przeżyciem..., w tym sezonie będzie możliwość osobistego spotkania z tegoroczną wicemistrzynią olimpijską Panią Sylwią BOGACKĄ...
więcej
   

5.06.2012

I Rodzinny Turniej Strzelecki
1 czerwca 2012 r. w ramach kolejnej edycji Ekofestynu, odbył się I Rodzinny Turniej Strzelecki. Zawody strzeleckie w tym dniu to już tradycja, jednak po raz pierwszy odbyły się one w nowej formule. Poza kategoriami dla uczniów i uczennic Gimnazjum Nr 1 startowali także rodzice, goście, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi...
więcej
   

22.05.2012

Kolejne wysokie wyróżnienie dla członka klubu

W kwietniu 2011 r. Zarząd MUKS „Sagittarius” postanowił wystąpić o uhonorowanie Prezesa klubu a jednocześnie trenera naszych strzelców – Jacka Treichela. Władze klubu zdecydowały, aby nagrodzić całokształt działań kandydata zarówno w zakresie pomocy przy powstaniu klubu jak i też bieżącej działalności. Wniosek wraz z umotywowaniem przekazano Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu.
Miło jest nam poinformować, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 7 listopada 2011 r. (opublikowanym w Monitorze Polskim z 11.05.2012, poz. 283) odznaczył Jacka Treichel za zasługi
w działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej i propagowania zachowań proobronnych – SREBRNYM KRZYŻEM ZASŁUGI.
Serdecznie gratulujemy!

postanowienie Prezydenta RP


5.04.2012

Wielkanoc
Życzenia ciepłe jak tchnienie wiosny składamy wszystkim w ten czas radosny.
Niech wszystkie troski będą daleko,
a dobro płynie szeroką rzeką.

Członkowie MUKS Sagittarius
 
   

26.03.2012

II Mistrzostwa Grudziądza w strzelaniu z broni pneumatycznej

 25 marca 2012 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 odbyły się organizowane przez m.in. Grudziądzki Klub Pływacki „Orka” – II MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ...

więcej
   

14.02.2012

Nordic Walking w „Sagittariusie”

W dniu dzisiejszym tj. 14 lutego 2012 r. (Walentynki) do naszego klubu zawitało nowe. Dzięki wsparciu finansowemu otrzymanemu od gminy miasta Grudziądz klub zakupił i wykorzystuje w procesie treningowym kije do Nordic Walking...

więcej
   

10.02.2012

Ferie z Sagittariusem
Klub „Sagittarius” informuje, że podczas ferii odbywać się będą zajęcia dla wszystkich chętnych. Spotkania realizowane będą od poniedziałku do środy (13-15.02.2012 r.) w godzinach 9.00 – 13.00.        
Poza zajęciami na strzelnicy planowane są dodatkowo zajęcia rekreacyjne wspomagające proces treningowy. Zrealizowane zostaną ćwiczenia instruktażowe i marsze Nordic Walking (NW). Przeprowadzenie zajęć możliwe będzie dzięki pozyskanym kijom NW. Sprzęt zakupiono ze środków gminy miasto Grudziądz, w ramach realizacji zadań publicznych.  
Serdecznie zapraszamy.
Prezes MUKS "Sagittarius"
Jacek Treichel
   

22.12.2011

Wesołych Świąt

Szanowni Państwo sympatycy i członkowie
MKUS Sagittarius
w Grudziądzu

    Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wszystkim Państwu: zdrowia, pogody ducha, spełnienia marzeń, satysfakcji i wielu sukcesów. Niech ten świąteczny nastrój pozostanie w naszych sercach jak najdłużej. Niech wszystkie dni Nowego Roku będą tak piękne i szczęśliwe jak wigilijna wieczerza.

Wesołych Świąt i Do Siego Roku!
Jacek Treichel
Prezes MUKS Sagittarius w Grudziądzu

       

   

17.12.2011

II Świąteczny Turniej Strzelecki - relacja
Sobota 17 grudnia 2011 r. Na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” odbył się II Świąteczny Turniej Strzelecki. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez członków klubu. Miłym akcentem turnieju był fakt, ze wraz z zawodnikami przybyli rodzice i sympatycy klubu, chcący spróbować swych sił w strzelectwie. Pomimo świątecznych przygotowań dopingowali do końca swoje dzieci, a także sami w swojej kategorii wiekowej spróbowali sprawdzić umiejętności strzeleckie.

więcej

   

11.12.2011

II Świąteczny Turniej Strzelecki
W najbliższa sobotę tj. 17 grudnia 2011 r. odbędzie się II Świąteczny Turniej Strzelecki. Zapraszamy uczniów gimnazjów, rodziny oraz wszystkich pasjonatów strzelectwa.

Szczegóły w załączeniu

o turnieju
regulamin

   

9.12.2011

Nowe władze klubu
Dnia 8 grudnia 2011 r. odbyło się Walne Zebranie Klubu. Podczas zebrania podsumowano dwuletnią kadencję ustępującego Zarządu, dokonano zmiany w Statucie raz wybrano nowe władze na lata 2011-2013.

władze klubu

   

22.11.2011

Informacja
Dnia 8 grudnia 2011 r. o godz. 18.00 na strzelnicy klubu „Sagittarius” odbędzie się spotkanie wszystkich sympatyków klubu...

więcej

   

26.09.2011

Informacja
W związku z intensywnymi przygotowaniami do udziału w zawodach, dodatkowe zajęcia odbędą się na strzelnicy w najbliższy czwartek i piątek (29 i 30 września br.) od godz. 14.30.  
  Trener
   

22.09.2011

Komunikat
Dnia 24 września 2011 r. (sobota) w godz. od 9.00 do 12.00 odbędą się pierwsze w tym sezonie najęcia na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius”.
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z gimnazjum klas I-III do sprawdzenia swoich umiejętności i udziału w zajęciach.

Czekamy na Ciebie!

   

22.06.2011  

Wakacyjne życzenia

Z okazji zbliżających się wakacji i końca roku szkolnego składamy wszystkim życzenia:
Wesołych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, miłego wypoczynku  i uśmiechu
 na co dzień, oraz szczęśliwego powrotu do szkoły.
Wakacje to czas odpoczynku od książek, zeszytów, szkoły, porannego wstawania. Wielu z nas będzie miało możliwość poznawania najpiękniejszych zakątków naszej ojczyzny. Wędrówki szlakami górskimi, jeziora, morze - pozostaną na zawsze najpiękniejszymi wakacyjnymi wspomnieniami młodości. Wielu z nas jednak pozostanie w domu i w najbliższej sercu okolicy odkryje wiele ciekawych miejsc,
 do których zawsze będzie powracać.
Życzymy wszystkim, by nadchodzące wakacje były spokojne i pełne niezapomnianych wrażeń.

  

25.05.2011

Brązowy Krzyż Zasługi
Środa godz. 11.00. Wicewojewoda Zbigniew Ostrowski wziął udział w uroczystości wręczenia odznaczeń państwowych. Wśród uhonorowanych znalazła się Sekretarz klubu Marlena Treichel, odznaczona Postanowieniem Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi.

więcej

 

4.04.2011

Mistrzostwa Grudziądza w strzelaniu z broni pneumatycznej

Dnia 3 kwietnia 2011 r w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 2 odbyły się organizowane przez m.in. Grudziądzki Klub Pływacki „Orka”„ MISTRZOSTWA GRUDZIĄDZA W STRZELANIU Z BRONI PNEUMATYCZNEJ”...

więcej
artykuł w Gazecie Pomorskiej

 

7.03.2011

XLII rajd wielodyscyplinowy „Grudziądz wolny”

Dnia 5 marca 2011 r. Oddział PTTK w Grudziądzu oraz Wojskowe Koło PTTK „OSeSeK” Klubu 1 Ośrodka Szkolenia Kierowców zorganizowały XLII rajd wielodyscyplinowy „Grudziądz wolny”.

więcej

 

21.03.2011

 Ruszyła Gimnazjada Strzelecka - 2011

19 marca 2011 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego ruszyła czwarta edycja zawodów pn. „Gimnazjada Strzelecka-2011”...

więcej

 

14.03.2011

Gimnazjada Strzelecka - 2011

W najbliższą sobotę, tj. 19 marca 2011 r. rozpoczynamy czwarty rok cyklu zawodów strzeleckich z broni pneumatycznej dla młodzieży – Gimnazjada Strzelecka. Regulamin zawodów wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest w zakładce – Gimnazjada. Serdecznie zapraszamy do udziału w rywalizacji.

 

2.01.2011

Wysokie wyróżnienie dla członka klubu

W marcu 2010 r. Zarząd MUKS „Sagittarius” postanowił wystąpić o uhonorowanie Sekretarza klubu a jednocześnie Dyrektora ZSO Nr 1 – Marlenę Treichel. Władze klubu zdecydowały, aby nagrodzić całokształt działań kandydatki zarówno w zakresie pomocy przy powstaniu klubu jak i też bieżącej działalności. Wniosek wraz z umotywowaniem przekazano Wojewodzie Kujawsko-Pomorskiemu.
Miło jest nam poinformować, iż Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej postanowieniem z dnia 7 września 2010 r. (opublikowanym w Monitorze Polskim z 2010 r. Nr 83, poz. 990) odznaczył Marlenę Treichel za zasługi w działalności na rzecz popularyzowania sportu – BRĄZOWYM KRZYŻEM ZASŁUGI.
Serdecznie gratulujemy!

postanowienie Prezydenta RP


21.12.2010

I Turniej Świąteczny już za nami

W minioną sobotę 18 grudnia br. na strzelnicy klubu odbył się I Świąteczny Turniej Strzelecki. Zawody były jednocześnie podsumowaniem działalności szkoleniowej klubu w 2010 r. Pomysłodawczynią imprezy była Agnieszka Kędzierska, która wraz z pozostałymi zawodnikami „Sagittariusa” pomogła ją zorganizować i przeprowadzić.

więcej

 

14.12.2010

Wsparcie dla Sagittariusa

Klub uzyskał poważne wsparcie medialne. Znany lokalny portal internetowy FAKTY Grudziądz http://www.faktygrudziadz.pl/) umieścił notatkę prezentująca klub:
http://www.faktygrudziadz.pl/article/5623/sagittarius-liczy-na-wsparcie
Zgodnie z obietnicą, portal będzie relacjonował, co ciekawsze wydarzenia z życia klubu.


14.12.2010

Świąteczny Turniej Strzelecki

W najbliższa sobotę tj. 18 grudnia 2010 r. odbędzie się Świąteczny Turniej Strzelecki. Zapraszamy uczniów gimnazjów, rodziny oraz wszystkich pasjonatów strzelectwa.  

szczegóły w załączeniu

 

10.11.2010

  Sukces zawodników SAGITTARIUSA

W ubiegłym miesiącu na strzelnicy WKS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym. Z uwagi na duża liczbę startujących zawody przeprowadzono dwóch turach (16-17 oraz 23 października). Z tego też powodu oficjalny komunikat klasyfikacyjny dotarła do uczestników dopiero w ostatnich dniach. W zawodach uczestniczyło trzech członków Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego Sagittarius w Grudziądzu, startując w konkurencji karabin pneumatyczny.

więcej


3.11.2010

  Wsparcie klubu.

Od września 2010 r. na strzelnicy odbywają się treningi strzeleckie. Klub mimo trudności finansowych, powoli się rozwija. W tym roku szkolnym wzbogaciliśmy się
o dwa nowe karabiny. Są to służące szkoleniu wstępnemu modele Slavia 631 Lux. Wyprodukowane zostały przez znane czeskie zakłady zbrojeniowe „Česká Zbrojovka”.
 

więcej
 

6.02.2010

  Podsumowanie ferii.

Śladem lat minionych, klub strzelecki zorganizował zajęcia podczas ferii zimowych. Notatki o zajęciach zamieszczone zostały nie tylko na stronie klubu
i szkoły. Informację tą podały również lokalne media: Gazeta Pomorska, Nowości, portal internetowy www.faktygrudziadz.pl. Odnotowała to również strona internetowa Starostwa Powiatowego w Grudziądzu.

więcej
 

13.01.2010

  Sagittarius zaprasza na ferie ze strzelaniem.

W trakcie ferii, codziennie od 9.00 do 12.00 na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” (w Zespole Szkół Ogólnokształcących
nr 1 w Mniszku), odbywać się będą strzelania z broni pneumatycznej. Do udziału zapraszamy wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Ponadto planowane są dwie wycieczki połączone ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc w Grudziądzu.
Zgłoszenia chętnych (dla osób niebędących członkami klubu) przyjmowane są drogą mailową, na adres: sagittarius.grudziadz@gmail.com

 

24.12.2009

  Życzenia z Urzędu Miasta.

 

9.12.2009

  Nagrody dla sportowców i trenerów.

Sportowcy i trenerzy z całego regionu otrzymają dziś nagrody zarządu województwa za zdobyte w tym roku medale Mistrzostw Świata i Europy. Z tej okazji zaplanowano uroczystą galę
w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Toruniu.

więcej

 

 

22.10.2009

  Pierwszy poważny start.

16 października 2009 r. przejdzie do historii naszego klubu. Pierwszy raz zawodnicy naszego klubu wystartowali w liczących się zawodach organizowanych przez Polski Związek Strzelectwa Sportowego. Okazją taką stał się udział
w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym. Zawody odbyły się w Bydgoszczy na strzelnicy sekcji strzeleckiej Zawiszy.

więcej
 

27.08.2009

  Przynależność do PZSS


 

Po dość długim okresie oczekiwania klub otrzymał odpowiedź na zgłoszony wniosek. Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego z dnia 23.04.2009 r. klub przyjęto w poczet członków PZSS.
Nr rejestru członkowskiego PZSS: 6/2009.

2.06.05.2009

  Strzelanie na Ekofestynie

29 maja br. podczas Ekofestynu, tradycyjnie odbyły się zawody strzeleckie na terenie MUKS „SAGITTARIUS”. W tym roku miały one nieco zmieniona formułę. Rywalizowano w dwóch kategoriach w klasyfikacji indywidualnej.

więcej
 

10.04.2009

  Wielkanoc. 

Następna zima odchodzi w dal,
czas ściągnąć z szyi ciepły szal,
bo znowu idą ku nam jak z procy,
wesołe święta Wielkanocy!

Członkowie MUKS Sagittarius

28.03.2009

  I runda Gimnazjady Strzeleckiej-2009 w Grudziądzu

W dniu 27 marca br. ruszyła trzecia edycja Gimnazjady Strzeleckiej
w Grudziądzu. Cykl zawodów skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych miasta i powiatu grudziądzkiego. Zawody odbywają się pod honorowym patronatem Starosty Grudziądzkiego.

więcej
 

26.03.2009

  Gimnazjada w sieci

Na stronie Starostwa Powiatowego w Grudziądzu ukazała się informacja o naszych zawodach: http://www.powiatgrudziadzki.pl/

 

14.03.2009

  Rusza Gimnazjada Strzelecka 2009

więcej
 

3.03.2009

  Ferie z Sagittariusem

Podobnie jak w roku ubiegłym, drugi tydzień ferii zimowych członkowie Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” spędzali na swojej strzelnicy.
 

zobacz  
 

24.02.2009

  Walne Zebranie Klubu

W dniu 24 lutego br. odbyło się Walne Zebranie Klubu. Wśród najistotniejszych spraw znalazł się wybór władz klubu. Osoby sprawujące tymczasowy zarząd klubem złożyły swoje funkcje. W wyniku jawnego głosowania wybrano Zarząd Klubu oraz Komisję Rewizyjną.

zobacz  
 

4.02.2009

  Do Wszystkich Sympatyków MUKS „Sagittarius”.

 

czytaj  
 

22.12.2008

  Wesołych Świąt.

Lśni dokoła choinkowy blask,
Niebo pełne śniegu, niebo pełne gwiazd.
Niech Święta radością wypełnią Wasz dom.
A Nowy 2009 Rok blasku doda Waszym dniom.

                           Członkowie MKS Sagittarius

 

25.11.2008

  Gimnazjada Strzelecka na stronach MON.

Na stronach www Departamentu Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej ukazał się artykuł podsumowujący Grudziądzką Gimnazjadę Strzelecką.

czytaj  
 

22.11.2008

  VII runda Gimnazjady i ostatnia.

21 listopada 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się siódma runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Tradycyjnie już najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

wyniki  
zdjęcia 
 

3.11.2008

  VI runda Gimnazjady.

24 października 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się szósta runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Tradycyjnie już najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

wyniki  
zdjęcia

 

2.10.2008

  V runda Gimnazjady.

26 września 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się piąta runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Tradycyjnie już najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

wyniki

 

31.05.2008

  IV runda Gimnazjady.

30 maja 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się czwarta runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Tradycyjnie już najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

wyniki  
zdjęcia

 

19.05.2008

  Regulamin.

Podczas Ekofestynu odbędzie się Turniej Strzelecki o Mistrzostwo Gimnazjum.
Sponsorem Turnieju jest Departament Wychowania i Promocji Obronności Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie.

zobacz regulamin

 

10.05.2008

  Są!!!.

Zdjęcia z I rundy Gimnazjady.

zobacz

 

26.04.2008

  III runda Gimnazjady.

25 kwietnia 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się trzecia runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Po raz kolejny najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

wyniki

 

6.04.2008

  Członek honorowy.

Pan poseł Janusz Dzięcioł został pierwszym członkiem honorowym MUKS "Sagittarius".


 

6.04.2008

  II runda Gimnazjady.

28 marca 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się druga runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Po raz kolejny najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.
 

     wyniki 

 

20.03.2008

  Wielkanoc. 

Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych
W prawdziwie wiosennym nastroju
Smacznego jajka i pogody ducha
życzą

Członkowie MUKS Sagittarius

2.03.2008

  I runda Gimnazjady.

29 lutego 2008 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się pierwsza runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2008”
Po raz kolejny najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.
 

     wyniki 

 

26.02.2008

  Cenny sparing.

Dnia 26.02.2008r. na naszej strzelnicy odbył się sparing strzelecki. Gościliśmy na u nas zawodników Bydgoskiego Klubu Strzeleckiego „Tarcza” z Bydgoszczy.

więcej

 

22.02.2008

  Gimnazjada strzelecka - 2008.

Niebawem rozpoczynamy drugi rok cyklu zawodów strzeleckich dla młodzieży – uczniów Gimnazjów. Chcemy kontynuować szkolenie oraz prowadzić rywalizację młodzieży w sporcie strzeleckim na terenie obu powiatów. Zależy nam nie tylko na kibicowaniu ważnym wydarzeniom sportowym, oglądanym za pośrednictwem telewizji, ale głównie na czynnym uprawianiu sportu.
Dnia 29.02.2008 w godz. 15.00 – 17.30 na obiektach profesjonalnej strzelnicy pneumatycznej, w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Heweliusza w Mniszku odbędzie się I runda „Gimnazjady strzeleckiej – 2008”.

Więcej w zakładce Gimnazjada.

 

11.02.2008

  Akcja Zima z „Sagittariusem”.

Za nami okres ferii zimowych. Aura nie dopisała i niestety nie było białego „szaleństwa”. Chętni do uprawiania sportów na śniegu i lodzie muszą poczekać kolejny rok. Pora ferii zimowych to czas odpoczynku, regeneracji sił, myślenia o czymś przyjemnym i robienia tego, na co ma się ochotę. To również, teoretycznie, czas odpoczynku od szkoły. Teoretycznie, bo…

więcej

 

4.02.2008

  Uroczystość zakończenia II etapu tworzenia MUKS.

W dniu 25.01.2008, odbyła się uroczystość zakończenia II etapu tworzenia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego połączona z otwarciem kompleksu sportowo-edukacyjnego. Ceremonia rozpoczęła się w bibliotece Gimnazjum Nr 1 o godz. 12.00.

więcej

 

24.01.2008

  Zmiany w klubie.

Styczeń tego roku rozpoczął ciąg znaczących zmian w działalności naszego klubu. 2007 był rokiem gdzie rozpoczęliśmy działalność. Zaczynaliśmy, zwłaszcza ze względu na pomoc sprzętową, jako klub Ligi Obrony Kraju. Była to pomoc nieoceniona, która trwa w dalszym ciągu i mamy nadzieję, trwać będzie nadal. Najlepszym tego przykładem jest fakt, że podczas ferii w ramach LOK-owskiej działalności, podczas „Akcji Zima”, prowadzić będziemy strzelania dla wszystkich chętnych, chcących mieć kontakt ze sportem strzeleckim.

więcej

 

16.01.2008

  Komunikat - wznowienie działalności.

Po przerwie spowodowanej remontem zaplecza strzelnicy, klub wznawia działalność. Pierwsze spotkanie dla wszystkich członków klubu - 24.01.2008 o godz. 15.30.
Następnego dnia tj. 25.01 br. z udziałem zaproszonych gości, odbędzie się uroczystość otwarcia i oddania do użytku kompleksu sportowo-edukacyjnego naszego klubu.
Artykuł na ten temat ukazał się w dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej.

 

4.01.2008

  Świąteczny prezent.

12.12.2007 r. odbyło się podsumowanie Gimnazjady za 2007r. Podczas wystąpienia podsumowującego cykl zawodów Prezes „Sagittariusa” wspomniał, że mamy już klub, strzelnicę, dzięki pomocy gminy-miasto Grudziądz, niebawem powstanie profesjonalne zaplecze klubu.
„W chwili obecnej jedyny problem klubu u progu nowego roku, to brak profesjonalnego sprzętu. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy władz oraz ewentualnych sponsorów, w roku przyszłym rozwiążemy i ten problem”. ...

więcej

 

21.12.2007

  Wesołych Świąt.

Świąt wypełnionych radością i miłością,
niosących spokój i odpoczynek.
Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia. Życzą
         Członkowie MKS-LOK Sagittarius

20.12.2007

  Wieczór kolęd.

Członkowie klubu, wraz z trenerem wzięli udział w Wieczorze Kolęd zorganizowanym w bibliotece Gimnazjum nr 1. Po zakończeniu - odwiedzili swoją strzelnicę.

zobacz  

16.12.2007

  Podsumowanie Gimnazjady i wręczenie nagród.

12 grudnia odbyło się podsumowanie Gimnazjady połączone z wręczeniem nagród. Uroczystość odbyła się w bibliotece Gimnazjum nr 1 w Grudziądzu.

przeczytaj
zobacz         

6.12.2007

  Podsumowanie Gimnazjady i wręczenie nagród.

12 grudnia odbędzie się podsumowanie Gimnazjady połączone z wręczeniem nagród.24.11.2007

  IV runda Gimnazjady.

23 listopada 2007 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się ostatnia runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2007”
Po raz kolejny najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.

  wyniki

wyniki końcowe23.11.2007

  Otwarte Zawody Strzeleckie.

Dnia 22.11.2007 odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie w ramach dnia „Drzwi Otwartych Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu”.

  więcej15.11.2007

  Regulamin zawodów podczas Drzwi Otwartych ZSO nr1.

W ramach Drzwi otwartych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu w dniu 22 listopada odbędą się zawody strzeleckie.

  zobacz regulamin15.11.2007

  Sagittarius w Poznaniu.

W dniach 9 i 10 listopada Biuro Wlkp. Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu było organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu LOK w dziedzinie recytacji pieśni i poezji patriotycznej.

  więcej3.11.2007

  Artykuł.

W Gazecie Pomorskiej (wydanie golubsko-dobrzyńskie oraz wydanie grudziądzkie) ukazały się artykuły o Międzypowiatowych Zawodach Strzeleckich.

  więcej23.10.2007

  Komunikat.

W sobotę 27.10.2007 na naszej strzelnicy odbędą się Międzypowiatowe Zawody Strzeleckie.
Naszymi przeciwnikami będą zawodnicy Klubu Strzeleckiego "Grot" z Golubia-Dobrzynia.
Po zawodach - wspólne zwiedzanie z przewodnikiem wystawy "Centrum Wyszkolenia Kawalerii - Kolebka II Rzeczypospolitej" - sale Tradycji jazdy polskiej.

Chętni mogą zapisywać się do trenera podczas zajęć.


20.10.2007

  Sagittarius w Bydgoszczy.

Dnia 20 października 2007r., 11 członków Międzyszkolnego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Grudziądzu odbyło wizytę na obiektach strzelnicy WKS Zawisza Bydgoszcz – Sekcja strzelecka.

więcej


19.10.2007

  III runda Gimnazjady.

19 października 2007 r. na strzelnicy Międzyszkolnego Klubu Strzeleckiego „Sagittarius” w Mniszku w odbyła się kolejna runda zawodów z broni pneumatycznej – „Gimnazjada strzelecka – 2007”
Po raz kolejny najlepszymi okazali się gospodarze – Gimnazjum Nr 1.
 

     wyniki         zobacz


23.09.2007

  Uroczyste otwarcie strzelnicy.

W czwartek 20 września odbyła się uroczystość zakończenia I etapu tworzenia Międzyszkolnego Klubu Strzeleckiego Ligi Obrony Kraju połączona z otwarciem strzelnicy pneumatycznej.

zobacz