start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

II OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH
POZNAŃ 9-10.11.2007

W dniach 9 i 10 listopada Biuro Wlkp. Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu było organizatorem II Ogólnopolskiego Konkursu LOK w dziedzinie recytacji pieśni i poezji patriotycznej.
      W dniu 9 listopada br. braliśmy udział w zwiedzaniu miasta Poznania, w tym muzeum literackiego H. Sienkiewicza oraz zabudowań Starego Miasta. Następnie w Sali reprezentacyjnej budynku LOK Dom Żołnierza odbyły się dla uczestników tzw. warsztaty poetyckie, na których artyści teatru muzycznego w Poznaniu przybliżyli uczestnikom wiadomości i umiejętności w dziedzinie recytacji, emisji głosu i ruchu scenicznego.
Po kolacji uczestniczyliśmy w spektaklu muzycznym, który odbywał się na scenie teatru.
W dniu 10 listopada punktualnie o godz. 9 uczestnicy zgromadzili się na widowni Teatru Muzycznego w Poznaniu, gdzie przy dźwiękach wykonanego przez sygnalistę Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych hasła „Wojska Polskiego” został wprowadzony sztandar Wlkp. Organizacji Wojewódzkiej LOK im. Powstańców Wlkp. Pan docent Daniel Kustosik Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu powitał uczestników jako współorganizator Konkursu.
      W części recytatorskiej wystąpiło 27 uczestników, pieśni patriotyczne wykonało 23 uczestników rekrutujących się ze szkół ponadpodstawowych, a reprezentujących poszczególne organizacje wojewódzkie LOK.