<

 

start
aktualności
Gimnazjada
galeria
sponsorzy

 

Zespół Szkół
Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
 
kontakt z klubem

 

© 2010 by WM
 

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"


SUKCES ZAWODNIKÓW SAGITTARIUSA

     W ubiegłym miesiącu na strzelnicy WKS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Strzelectwie Sportowym. Z uwagi na duża liczbę startujących zawody przeprowadzono dwóch turach (16-17 oraz 23 października). Z tego też powodu oficjalny komunikat klasyfikacyjny dotarła do uczestników dopiero w ostatnich dniach. W zawodach uczestniczyło trzech członków Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego Sagittarius w Grudziądzu, startując w konkurencji karabin pneumatyczny.
     Startujący w kategorii młodzików Jędrzej Bansen zajął 8 miejsce. W kategorii juniorek młodszych Agnieszka Kędzierska zajęła 2 miejsce, a Katarzyna Klimek była trzecia. Obie te zawodniczki powtórzyły swój ubiegłoroczny wynik.
Jest to tym bardziej miłe, iż mimo niewielkich środków którymi dysponuje klub, to jedynie nasze zawodniczki odebrały medale zawodnikom bydgoskiego Zawiszy, którzy zdominowali pozostałe konkurencje.
     Konkurencje, w których startują nasi zawodnicy są rozgrywane podczas Igrzysk Olimpijskich. Strzelectwo, które jest jedną z najstarszych dyscyplin olimpijskich, trafiło do oficjalnego programu olimpijskiego już w czasie pierwszych Igrzysk Nowożytnych w Atenach. Strzelectwo jest chyba jedynym sportem, w którym wiek nie gra większej roli i historia pokazuje, że złotym medalistą może zostać zarówno 17-latek (1992r.), jak i 58-latek (1972r.).

    
Agnieszka Kędzierska               Katarzyna Klimek                    Ekipa Sagittariusa

    Pisali też o nas:
http://www.grudziadz.pl/articles/content/69/352
http://www.faktygrudziadz.pl/article/5411/sukces-zawodnik-ow-sagittariusa

http://www.grudziadz-info.pl/sport/1808-sukces-grudziadzkich-strzelcow.html
http://www.grudziadz.com.pl/index.php?op=showart&id=5458
http://egrudziadz.pl/Wiadomosci-Grudziadz/Wiadomosci-miejskie/Sukces-grudziadzkich-strzelcow.html
http://www.net-kurier.pl/index.php?p=artykul&article_id=a4cda75637d0ad&g=G4666bdc5a942c