start
sponsorzy

kontakt z klubem

© 2007-2008 by WM

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA II ETAPU TWORZENIA MIĘDZYSZKOLNEGO UCZNIOWSKIEGO KLUBU STRZELECKIEGO POŁĄCZONA Z OTWARCIEM KOMPLEKSU SPORTOWO-EDUKACYJNEGO
(25.01.2008)

W dniu 25.01.2008, odbyła się uroczystość zakończenia II etapu tworzenia Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Strzeleckiego połączona z otwarciem kompleksu sportowo-edukacyjnego. Ceremonia rozpoczęła się w bibliotece Gimnazjum Nr 1 o godz. 12.00. Dzwonek szkolny obwieścił południe, po czym pani Dyrektor Marlena Stańczyk, poprosiła obecnych o minutę ciszy dla upamiętnienia ofiar katastrofy samolotu wojskowego. Następnie powitała przybyłych na uroczystość gości, a byli to:
      · Janusz Dzięcioł – Poseł na Sejm RP;
      · Mariola Sokołowska – Wiceprezydent Grudziądza;
      · Jacek Treichel – Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej Ligi Obrony Kraju, Prezes MUKS „Sagittarius”;
      · Henryk Olszewski – Członek Prezydium Kujawsko-Pomorskiego Szkolnego Związku Sportowego;
      · Ryszard Szczepański – Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Turystyki Rady Miejskiej w Grudziądzu;
      · Tadeusz Osicki - Dyrektor Zespołu Placówek Młodzieżowych „Bursa”;
      · Jacek Piersa wraz z małżonką – Przedsiębiorca z Brodnicy, sponsor wielu imprez
w ZSO Nr 1;
      · Andrzej Nowak – Inspektor nadzoru MZUP;
      · Zbigniew Jasiński – Wiceprzewodniczący Rady Rodziców, członek Zarządu MUKS „Sagittarius”.
Ponadto uczestniczyły media:
      · Telewizja Kablowa Spółdzielni Mieszkaniowej
      · Nowości Grudziądzkie
      · Radio Internetowe

W krótkim wystąpieniu, dyrektor ZSO wskazała na pozytywne efekty działalności klubu na terenie szkoły. Następnie zabrał głos uczeń Jonasz Piechowski, który podziękował władzom miasta za umożliwienie rozwoju zainteresowań i realizacji sportu strzeleckiego w klubie oraz stworzenie bazy klubowej na najwyższym poziomie. Występujący po nim Prezes klubu i trener Jacek Treichel, podsumował rok działalności klubu oraz wskazał cele przed nim stojące na rok 2008. Ponadto, jako Wiceprezes Kujawsko-Pomorskiego ZW LOK wręczył przyznane przez Zarząd Główny LOK w Warszawie brązowe medale „Za zasługi dla Ligi Obrony Kraju” działaczom społecznym:
      1. Marlenie Stańczyk
      2. Tadeuszowi Osickiemu
Później usłyszeliśmy słowa wsparcia i zachęty do działania ze strony posła na Sejm RP – pana Janusz Dzięcioła oraz Wiceprezydent Grudziądza - Marioli Sokołowskiej, która również podkreśliła, iż ZSO Nr 1 należy do najlepszych placówek oświatowych w Grudziądzu.
       Przybyły aż z Brodnicy, przyjaciel szkoły i klubu – Jacek Piersa poza słowami pozdrowień przekazał na ręce Prezesa klubu karabin pneumatyczny wraz z kilkoma tysiącami śrutu. To cenny prezent, który będzie wykorzystywany zwłaszcza podczas zajęć wstępnych z kandydatami na członków klubu oraz podczas prowadzenia imprez rekreacyjnych. Po części oficjalnej goście w asyście członków klubu udali się na strzelnicę. Przed wejściem Prezes klubu omówił etapy powstawania obiektu, zobrazowane zdjęciami pana Gerarda Szukaya.
       Wchodząc na strzelnicę zaproszone osoby otrzymały znaczek z logo klubu, mający im przypominać o istnieniu klubu. Na terenie kompleksu sportowo-edukacyjnego wszyscy obecni zostali zapoznani z zakresem przeprowadzonych prac. Ponadto członkowie klubu pod okiem instruktora, asystowali naszym gościom w oddaniu strzałów honorowych. Jak się okazało nasi VIP-owie mają bardzo celne oko.
       Miłym akcentem uroczystości było przyjęcie przez posła na sejm RP pana Janusza Dzięcioła – godności honorowego członka klubu MUKS „Sagittarius”. W rozmowie z panią Dyrektor nasz nowy członek zadeklarował, że członkostwo nie będzie jedynie czysto honorowe, ale planuje niespodziankę dla klubu oraz zamierza czynnie brać udział
w strzelaniach na naszym obiekcie. Zarówno on jak i jego rodzina. Całą uroczystość na bieżąco relacjonowali obecni przedstawiciele mediów.
       Uroczystość zakończyła się bardzo smacznym poczęstunkiem, wspaniale przygotowanym przez pracowników ZSO oraz kosztowaniem wyrobów cukierniczych przywiezionych przez Państwa Piersa z ich piekarni w Brodnicy.
       Wszystkim przybyłym na uroczystość oraz pomagającym w jej przygotowaniu oraz przeprowadzeniu składamy gorące i serdeczne podziękowania.

Fot. Gerard Szukay