BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Spotkanie Młodych w Lednicy

SAM 5304Młodzież z naszej szkoły pod opieką p. Beaty Makowskiej, absolwenci oraz grupa parafian (w sumie 70 osób) po raz szósty wzięła udział Spotkaniu Młodych w Lednicy. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe z wielu względów. Odbyło się bez inicjatora spotkań – o. Jan Góry, który w grudniu 2015 roku odszedł do „domu Ojca”. Zorganizowane zostało już po raz XX. Jego hasłem przewodnim stało się słowo „AMEN”, które wyraża zgodę, przyjęcie woli Boga („niech tak się stanie”). Poruszało temat 1050 rocznicy chrztu Polski, który prawdopodobnie dokonał się w Jeziorze Lednickim oraz przypomniało rocznicę 800-lecia Zakonu Dominikanów. Ponadto tegoroczna Lednica odbyła się w przede dniu Światowych Dni Młodzieży w naszej Ojczyźnie, stąd w procesji po drodze lednickiej przeszli m.in. reprezentancimłodych z Francji, Ukrainy, Niemiec, Hiszpanii, Brazylii, Meksyku i Słowacji. Jak zwykle jednak nie zabrało na spotkaniu porywającej katechezy, wyśpiewanej (tym razem przy akompaniamencie burzy) Koronki do Miłosierdzia Bożego, procesji z relikwiami oraz radosnego tańca i śpiewu na chwałę Pana.

Najważniejszym momentem była Eucharystia sprawowana przez prymasa Polski abp Wojciecha Polaka, w której w skupieniu uczestniczyło około 60 tysięcy ludzi młodych sercem, zgromadzonych na Polach Lednickich.

Nowością dla uczestników Lednicy z naszej szkoły i parafii było podjęcie przez nich funkcji wolontariuszy lednickich nazywanych Aniołami Porządku. Dzięki ich pracy młodzież w poszczególnych sektorach dbała o pozostawienie po sobie czystości, a sami wolontariusze mieli okazję zaobserwować przebieg spotkania z bardzo bliskiej odległości.

Ukoronowaniem całodziennego spotkania było przejście przez Bramę III Tysiąclecia, które jest wyrazem wyboru Chrystusa jako Pana naszego życia, a w tym wyjątkowym roku jest również Bramą Miłosierdzia.

                                                                                                                      Beata Makowska