BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd pieszy

DSCN18144 czerwca odbył się ostatni w tym roku szkolnym rajd pieszy „Dni Grudziądza 1291-2016”. Organizatorem była SP 12, przy współudziale Wojskowego Koła PTTK „OSeSeK”. Uczestniczyło w nim 21 uczniów z naszej szkoły – 13 osób ze szkoły podstawowej i 8 gimnazjalistów. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Jacek Treichel i p. Witold Zygadlewicz. Tym razem rajd rozpoczynał się w Grupie. Dotarliśmy tam pociągiem, który ruszał z Grudziądza już o 7.22. Stamtąd wyruszyliśmy w kierunku Górnej Grupy, potem przez Dragacz do Grudziądza. Piękno krajobrazu zachwyca o każdej porze roku, jednak wiosna to moc kolorów i zapachów. Trasa nie była zbyt trudna – leśne i polne drogi, wał przeciwpowodziowy, most. Jednak wszystkim dało się we znaki zmęczenie – wczesna pora wyjazdu, upał i w dodatku do pokonania 13 km. Na trasie odbył się konkurs poświęcony wiedzy o Grudziądzu. Z radością możemy poinformować, że nasze drużyny zajęły I miejsce! Szkołę podstawową reprezentowała Martyna Zielińska i Rafał Nowak, natomiast gimnazjum Natalia Kminikowska i Martyna Koza. Na mecie dowiedzieliśmy się też, że Dominika Bulerz IIIa gimnazjum została laureatką plastycznego konkursu „Kazimierz Odnowiciel i jego czasy”. Oprócz nagród czekała też na uczestników słodka niespodzianka – racuchy i sok. Strudzeni wędrowcy i tym razem wrócili w wyśmienitych humorach i pełni wrażeń.

Hanna Figura
Wręczenie nagród