BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

CENTRUM NAUKI KOPERNIK W SP 11

434259457 947284564074373 5272403823584376553 nW dniach 25 - 26 marca 2024 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 11 odbyła się niezwykła wystawa. Zawitali do nas goście z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa nosiła tytuł „O matmo!” i miała charakter interaktywny. Uczniowie zwiedzali ją w dowolnej kolejności, wszystkiego mogli dotknąć, samodzielnie spróbować rozwiązać poszczególne zadania.

Eksponaty pozwalały uczestnikom zaobserwować ciekawe zjawiska i prawa fizyki. Porównywali skalę na globusie i na mapie, budowali "romański" łuk z dużych klocków, badali symetrię własnych twarzy, obserwowali budowę wstęgi Mobüsa, podziwiali iluzje świetlne... Rozwiązywali także starą zagadkę z kozą, kapustą i wilkiem.

Na koniec pokazu wszyscy uczniowie skupiali się zwykle przy stoisku z układankami, puzzlami 3D i zagadkami matematycznymi, które okazały się najbardziej interesujące.

Zadania były dla uczniów wyjątkowo ciekawe. Potrafili skoncentrować się na problemach i wytrwale dążyć do ich rozwiązania. W ten sposób uczestnicy zaobserwowali jeszcze jedno zjawisko: względność upływu czasu… Gdyż godzina lekcyjna upłynęła w mgnieniu oka.