nasz patron

sportowa strona szkoły

aktualizacja 2013

© 2013 by MS, WM

W szkole w ramach zajęć edukacji wczesnoszkolnej realizowany jest ,,Program profilaktyki'' i ,,Program wychowawczy''. W ramach tego programu uczniowie biorą udział w całorocznej akcji picia mleka, w akcji ,,Pięć porcji warzyw i owoców''. Zgodnie z założeniami programu uczniowie w ramach zajęć robią sałatki, kanapki i inne potrawy, uczą się zdrowego i racjonalnego sposobu odżywiania. Współpracujemy również z firmą Carex - producentem mydła, firma ta promuje higieniczny tryb życia. W szkole zwraca się dużą uwagę na higienę mycia rąk. Dlatego przy każdej okazji na zajęciach podejmuje się takie treści. Ostatnio klasa II b  w ramach  zajęć wykonywała kanapki , które były nie tylko smaczne, zdrowe, ale i bardzo kolorowe. Dzieci były zadowolone i ze smakiem zjadały przygotowane przez siebie kanapki.

Aby propagować wśród uczniów zdrowy styl życia, w ramach zajęć uczniowie zakładali surówkowe ogródki