© 2012 by WM

„FLORA I FAUNA LASU RUDNICKIEGO”
rajd pieszy członków SK LOP w ZSO nr 1
(16.06.2012)

16 czerwca 2012 r. członkowie szkolnego koła LOP (uczniowie SP 11 i Gim 1) wzięli udział w rajdzie pieszym zorganizowanym przez Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Ligę Ochrony Przyrody – Oddział w Grudziądzu.

Wspólna fotografia uczestników rajdu z naszej placówki

Rajd odbył się szlakiem wędrownym po Lesie Rudnickim (ok. 10 km). Trasa rajdu została wyznaczona na mapie i to właśnie ona wskazywała drogę uczestników prowadzącą przez las. Podczas rajdu uczestnicy mieli okazję wykazać się swoją wiedzą przyrodniczą w zorganizowanych konkursach i zadaniach ekologicznych, które polegały na: określaniu nazw gatunkowych drzew leśnych, ustaleniu warstw lasu i żyjących w nich zwierząt, znalezieniu śladów tych zwierząt, określeniu budowy mrowiska i żyjących w nich mrówek, badaniu organizmów żyjących w spróchniałym pniu drzewa wielu innych zadań pozwalających pogłębić wiedzę przyrodniczą. Na mecie rajdu, na wszystkich czekały miłe atrakcje: pieczone kiełbaski, napoje, słodycze, świeżutkie pączki i wiele konkurencji dodatkowych: przeciąganie liny, trasa z przeszkodami, dmuchanie balonów na czas itp.
     Pod koniec wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w torbach ekologicznych CEE w Grudziądzu, wśród nich: zestaw rakietek do badmintona, kubeczki i podkładki, długopisy i koszulki.
     Zabawa była przednia.

Opiekun SK LOP: