© 2012 by WM

FINAŁ AKCJI "WARTO BYĆ BOHATEREM"
(8.02.2012)

8.02.2012 członkowie Szkolnych Kół Caritas z naszego zespołu szkół wraz z opiekunami Bożeną Wojciechowską i Beatą Makowską uczestniczyli w podsumowaniu akcji „Warto być bohaterem”, która odbyła się w Toruniu w Teatrze Baj Pomorski. Głównym celem tej uroczystości było przekazanie środków pieniężnych 5 chorym  i niepełnosprawnym dzieciom. Wśród nich była również mała Martynka, na której rehabilitację i zakup protez zbierały pieniądze nasze Szkolne Koła Caritas. Mama dziewczynki przesłała nam osobiste podziękowanie za pomoc, adresując je szczególnie do dzieci, które wykonały kartki z życzeniami dla Martynki.
     Atrakcją dla uczestników finału był występ Kamila Czeszela – niepełnosprawnego wokalisty toruńskiego, który poderwał nas z krzeseł pięknie wykonując kilka współczesnych przebojów. Dużo radości wniósł również pokaz grupy dziecięco-młodzieżowej „Cyrk Cool-Kids”.
     Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej Ks. prałat Daniel Adamowicz dziękując za udział w akcji, zachęcił osoby dorosłe do oddawania krwi w myśl hasła „Podaruj krople miłości”, a wszystkim przypomniał o zakładaniu kamizelek odblaskowych tak ważnych w poruszaniu się po drogach. Zainteresowanych odsyłam do strony
www.torun.caritas.pl.