© 2013 by KG

20.12.2013 – Przedstawienie bożonarodzeniowe
pt.: „Rozterki gimnazjalisty”

Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatnim dniu zajęć, przed świętami Bożego Narodzenia udajemy się do kościoła obejrzeć przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli. W tym roku dotyczyło ono rozterek gimnazjalistów, ale, jak zaznaczyła Pani Dyrektor Marlena Treichel w życzeniach świątecznych po występie, zawierało również przesłanie skierowane do ludzi dorosłych. Myślą przewodnią przedstawienia była prawda o tym, że Syn Boży stał się człowiekiem, aby każdemu z nas okazać miłość i pomóc odnaleźć sens życia. Niestety codzienność i nasze słabości przynoszą różnego rodzaju pokusy, które utrudniają nam przyjście do Jezusa, a Ten nieustannie czeka…. . Jednak każdy uczeń Chrystusa jest posłany by w swoim środowisku okazywać miłość i prowadzić do Boga.

Dziękujemy wszystkim aktorom, a szczególnie tym, których role były wiodące a zatem długie. Dziękujemy uczennicom, które uratowały przedstawienie, zastępując trzy chore aktorki. Ogromną wdzięczność wyrażamy nauczycielkom za wkład pracy i czas poświęcony na przygotowanie przedstawienia; pani Agnieszce Gzelli oraz pani Hannie Szulc-Lewandowskiej.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć występ naszych uczniów zapraszamy na 12.01.2014 na godz. 11.30 do kościoła p.w. Św. Józefa Oblubieńca w Mniszku.

B. Makowska