© 2013 by KG

XIV rajd pieszy "SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH"

Wspólne zdjęcie przed zamkiem krzyżackim w Gniewie

26 października 2013 wzięliśmy udział w XIV rajdzie pieszym „Szlakiem Zamków Pomorskich”. Rajd wiódł trasą z Kwidzyna przez Marezę – Korzeniewo – nowy most przez Wisłę – Tymawę - Jaźwiska - Nicponia do zamku krzyżackiego w Gniewie. Łącznie do pokonania mieliśmy 20 – kilometrową trasę. Śmiałków, którzy odważyli się wziąć udział w tym wymagającym dobrej kondycji rajdzie ze szkoły podstawowej było 5, a z gimnazjum 15. Razem 2o uczestników.
Rajd rozpoczął się krótką opowieścią przewodnika o historii i architekturze zamku krzyżackiego w Kwidzynie. Zostaliśmy też zapoznani z czekającą nas trasą wędrówki.
Podczas marszu odbył się konkurs okolicznościowy poświęcony znajomości historii i architektury zamków krzyżackich Pomorza Nadwiślańskiego. Nasza drużyna z gimnazjum w składzie: Aneta Ceglińska i Paulina Roman z kl. II b zdobyły I miejsce. Natomiast Agnieszka Żywiecka i Julia Deręgowska z kl. VI b zajęły II miejsce.
Rajd zakończył się na zamku krzyżackim w Gniewie. Tam zostaliśmy oprowadzeniu przez przewodnikach po terenie tego ważnego w historii krzyżaków zamczyska.
Przed wejściem na zamek jak zwykle, na podzamczu czekał na nas ciepły posiłek, gorąca zupa - żurek z wkładką. Po zwiedzeniu zamku ogłoszono wyniki konkursu okolicznościowego.
Ten rajd pozwolił uzyskać jego uczestnikom 30 punktów na Odznakę Turystyki Pieszej (OTP).

Oto kilka fotografii z przebiegu rajdu.

Opiekun uczestników rajdu:

WITOLD ZYGADLEWICZ