XXVII MISTRZOSTWACH CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI
W MARSZACH NA ORIENTACJĘ W GRUPIE
(19.10.2013)

Wspólne zdjęcie uczestników marszu na orientację

19 października 2013 r. w Centrum Szkolenia Logistyki w Grupie odbyły się XXVIi Mistrzostwa Centrum szkolenia Logistyki w Marszach na Orientację. Nasz zespół szkół wystawił zespoły w 3 kategoriach wiekowych: TP – grupy początkujące (2 drużyny), TD – grupy dziecięce (6 drużyn) i TM – grupy młodzieżowe (3 drużyny). W zależności o kategorii wiekowych drużyny pokonywały inne długości tras z użyciem coraz bardziej utrudnionych w czytaniu map. Szczególnie trudno było na trasie TM, gdzie mapy były już niepełne. W tym miejscu warto podkreślić, że marsze na orientację są dyscypliną turystyki kwalifikowanej, a podstawową zasadą tej formy uprawiania turystyki jest odnalezienie w terenie, punktów naniesionych na mapę, którą uczestnicy marszu na jego starcie otrzymują od organizatora. Podczas tego typu imprezy uczestnik uczy się i rozwija umiejętność pracy z mapą, kompasem oraz przyrządami kreślarskimi. W przeciwieństwie do biegów na orientację, w marszach liczy się w pierwszej kolejności dokładność pokonania trasy. I na to stawialiśmy przygotowując się do tej imprezy.
        Marsz rozpoczął się o godzinie 9:30 dla grup TP i TM, natomiast dla grup TD wędrówka rozpoczęła się nieco później, gdyż zespoły musiały dojechać na specjalnie przygotowane dla nich leśne trasy.
        Miło nam poinformować, że pomimo wielu trudności z rozszyfrowywaniem Punktów Kontrolnych wszystkim uczestnikom udało się szczęśliwie dotrzeć na metę. Najbardziej rozradował nas moment ogłoszenia oficjalnych wyników w kat. TD. W tej kategorii nasze drużyny zajęły medalowe miejsca. Są to: Agnieszka Żywiecka, Julia Deręgowska i Krystian Jaworski z klasy VI b, którzy zajęli I miejsce (Szkoła Podstawowa nr 11), Marta Paterska, Dominika Buler ( kl. I a) i Maciej Olesiewicz ( kl. I b) , którzy zajęli II miejsce (Gimnazjum nr 1) oraz Kamil Tobółka, Kamil Dubilis i Oskar Rajnik z kl. I b, którzy zajęli III miejsce (Gimnazjum nr 1). Uczniowie ci zdobyli dyplomy i złote, srebrne i brązowe medale. Natomiast zdobywcy I miejsca otrzymali również Puchar Komendanta Centrum Szkolenia Logistyki.

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy !!!