© 2013 by KG

XIII rajd pieszy „SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP”

(5.10.2013)

W sobotę 5 X 2013 r. uczniowie szkoły podstawowej (16 uczestników) i gimnazjum (23 uczestników) wzięli udział w kolejnym XIII rajdzie pieszym poświęconym uczczeniu pamięci poległych żołnierzy oraz poznaniu pomników i historii Wojska Polskiego, zwłaszcza z okresu II Rzeczypospolitej. Rajd prowadził trasą wiodącą z ul. Południowej Supermarket Real przez Las Rudnicki, Lotnisko, Twierdzę Wojskową Kompleksu Leśnego do Pomnika Marszałka Piłsudskiego i zakończył się w Szkole Podstawowej nr 5 w Grudziądzu. Długość trasy wyniosła około 10 km. Podczas wędrówki odbył się okolicznościowy konkurs wiedzy pt. „Historia Wojska Polskiego”. Tym razem uczniowie podstawówki zdobyli I miejsce, a gimnazjum uplasowało się na II miejscu. W konkursie okolicznościowym ze szkoły podstawowej wzięli udział: Agnieszka Żywiecka i Julia Deręgowska z kl. VI b. Gimnazjum reprezentowali Paweł Tolla i Paweł Olesiewicz z kl. III b.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

Dyplom i zdobywczynie I miejsca dla Szkoły Podstawowej nr 11 w konkursie

wiedzy o historii Wojska Polskiego

Dyplom i zdobywcy II miejsca dla Gimnazjum nr 1 w konkursie

wiedzy o historii Wojska Polskiego

Rajd zakończył się ciepłym posiłkiem (zupa pomidorowa i gorąca herbata) oraz ostemplowaniem książeczek na Odznakę Turysty Pieszego.

Za tydzień przerwa, a następnie przygotowania do XXVII MISTRZOSTW CENTRUM SZKOLENIA LOGISTYKI  W  MARSZACH NA ORIENTACJĘ oraz do kolejnego rajdu z cyklu  „SZLAKIEM ZAMKÓW POMORSKICH”.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Zapraszamy do obejrzenia fotografii z rajdu – „SZLAKIEM WOJSKA POLSKIEGO II RP”.

Wspólne zdjęcie na miejscu rozpoczęcia rajdu

Start przy Supermarkecie Real

Na trasie rajdu