© 2013 by KG

Narodowe Czytanie

Dnia 7 września odbyła się w Polsce akcja Narodowe Czytanie. Aleksander Fredro. Przeprowadzona została z inicjatywy Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

W tym dniu uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w uroczystości, która odbyła się w Zespole Szkół Technicznych. Podczas spotkania odczytywane były najbardziej znane utwory Fredry. Imprezę uświetniły występy Andrzeja Kosiedowskiego, byłego aktora Teatru Polskiego w Bydgoszczy i Adriana Wiśniewskiego – aktora Centrum Kultury „ Teatr”.

W naszej szkole akcja Narodowe Czytanie przeprowadzona została 9 września. W tym dniu uczennice z klasy II b i VI a przeczytały najmłodszym bajki pt. Małpa w kąpieli i Paweł i Gaweł oraz rozdały kolorowanki nawiązujące do treści wierszy. W bibliotece gimnazjum można było zapoznać się z notą biograficzną Aleksandra Fredry. Tutaj też odbywało się wspólne czytanie fragmentów Zemsty oraz odgrywanie scenek. Uczniowie mogli popisać się swoją wiedzą biorąc udział w konkursach dotyczących treści lektury. Każdy uczestnik akcji otrzymywał zakładkę z pamiątkową pieczęcią Narodowe Czytanie 2013.