© 2013 by WM

Dzień dobrych uczynków!
(19.05.2013)

„Wszyscy czujemy w naszych sercach pragnienie dobra”.

Jan Paweł II

Dzień Dobrych Uczynków to wspaniała okazja do uśmiechu, radości i wiary w drugiego człowieka - do akcji, podobnie jak w ubiegłych latach, włączyła się również nasza szkoła.
     Inicjatorem tej wyjątkowej akcji jest Fundacja Ekologiczna Arka, a Dzień Dobrych Uczynków odbywa się już corocznie 19 maja – w tym roku po raz IX. Dzień ten jest świętem społecznych, bezinteresownych działań, którego przewodnim hasłem jest „dobre uczynki dla ludzi, zwierząt i środowiska”.
     Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Caritas zorganizowało po raz kolejny akcje propagowania czynienia dobra dla drugiego człowieka, środowiska i zwierząt – Dzień Dobrych Uczynków.
     Dzięki dobrym uczynkom możesz zdziałać wiele. To nie musi być uczynek typu: uratowanie komuś życia, liczy się nawet ten najmniejszy taki, jak na przykład pomoc rodzicom w codziennych obowiązkach czy ustąpienie miejsca w autobusie starszej osobie.
     Zaproszono wszystkich chętnych uczniów klas IV-VI SP i I-III GIM do włączenia się w nasze zaplanowane działania:
- napisanie listów lub kartek do chorych dzieci z marzycielskiej poczty
  www.marzycielskapoczta.pl
- wykonanie plakatu pt. „Dobry uczynek”
- pomoc w ukwieceniu terenu przy szkole
– zbiórka sadzonek kwiatów.
     Uczniowie z klas III gimnazjum napisali piękne, szczere podziękowania za dobro, którego doznali od różnych osób w różnych okresach swojego życia. Czytając je „serce rosło” i wracała wiara w to, że otacza nas wielu dobrych i wrażliwych ludzi.
     Przygotowane zostały gazetki informacyjne o akcji, krótkie hasła promujące dobre uczynki oraz drzewko z naszymi dobrymi uczynkami. Uczniowie chodzili po szkole i osiedlu z kartonikami, z których można było wylosować karteczkę z propozycją wykonania dobrego czynu.
     Dobre uczynki dla środowiska staramy się czynić każdego dnia, poprzez całoroczną zbiórkę płyt CD, zużytych baterii, plastikowych butelek, nakrętek oraz makulatury - pamiętamy, że o nasze środowisko trzeba dbać zawsze.
     Pamiętajmy jednak o dobrych uczynkach na rzecz drugiego człowieka, a wszystkim nam będzie się żyło przyjemnej i radośniej.

„Dobrych ludzi dziś niewielu, ty bądź więc dobry przyjacielu.”

Halina Stodolska
Beata Makowska