© 2013 by WM

Zajęcia prowadzone przez przedstawicieli
Marynarki Wojennej W Gdyni
(13.05.2013)
     Dnia 13 maja 2013 roku gościliśmy w naszej szkole delegację DZH MW RP. Oficerowie MW tym razem w klasach II i V Szkoły Podstawowej oraz klasach II Gimnazjum opowiadali o zadaniach i osiągnięciach dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego jak również o Okręcie RP „Heweliusz”, na którym w 1990 roku odbyła się wyprawa geofizyczna Polskiej Akademii Nauk na Antarktydę. Uczniowie dowiedzieli się, że ORP „Heweliusz” wypełnia specjalistyczne zadania dla Marynarki Wojennej, a oficerowie pracujący na tym okręcie współpracują z instytucjami państwowymi przy projektach naukowo-badawczych. Ponadto uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o stopnie wojskowe oraz mundury obowiązujące w MW RP.
     Klasy II Szkoły Podstawowej na zajęciach z Marynarzami rysowały statki i okręty, co było kontynuacją poprzednich zajęć z dnia 9 kwietnia, na których uczyły się wiązania węzłów żeglarskich. Wielkim zaangażowaniem na zajęciach z oficerami wykazał się uczeń klasy II b Szkoły Podstawowej - Maksymilian Owczarek, który przygotował kilkunastostronicową pracę na temat Herbu Polski, którą Komandor podporucznik Jacek Wajchert nagrodził książką.

Anna Dobrzyńska-Pakowska