© 2013 by WM

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
(18-20.03.2013)

W naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne - przygotowujące nas na czas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
    Tegoroczne rekolekcje przebiegały w radosnej atmosferze Roku Wiary i poznawania nowo wybranego Papieża Franciszka. Prowadził je ojciec zakonu św. Franciszka - brat Zbigniew. Był to czas słuchania i rozważania Słowa Bożego ale również radości odpustu parafialnego św. Józefa Oblubieńca.
     Dzieci ze szkoły podstawowej wykonały do tematu nauczania piękne ilustracje rysunkowe, które są ozdobą naszego kościoła.

Klasy szóste ułożyły modlitwy do naszego patrona św. Józefa, w których wyraziły troskę o siebie, swoje rodziny, naszą Ojczyznę i pokój na świecie.
     Ostatni dzień rekolekcji przebiegał na radosnym śpiewie w ramach konkursu klasowego piosenek religijnych. Już od kilku tygodni uczniowie ćwiczyli piosenki, które przedstawiły na konkursie.
     Niektóre klasy wystąpiły w składach osłabionych, spowodowanych chorobami uczniów. Swoje utwory przedstawili również indywidualnie uczniowie kl. V a – Oliwia Żmijewska i kl. V b – Kornel Lewicki z Tymoteuszem Witkowskim.
     Komisja oceniająca obradowała w składzie: ksiądz proboszcz Józef Lipski, ojciec rekolekcjonista, nauczyciel muzyki pani Hania Szulc Lewandowska, pani Hania Głodowska oraz katechetki.

Rekolekcyjnego Konkursu Piosenki Religijnej
 pt. ”Wyśpiewajmy Panu Naszą Miłość”
20.03.2013 rok

W kategorii klas I-III SP
     I miejsce: klasa I a
     II miejsce: klasa II a
     III miejsce: klasa II b
W kategorii klas IV-VI
     I miejsce: klasa V b
     II miejsce: klasa IV a
     III miejsce: klasa I b
W kategorii gimnazjum
     I miejsce: klasa III b
     II miejsce: klasa I b
     III Miejsce: klasa II b
Wyróżnienie dla klas VI a i III a.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wzorową postawę w czasie rekolekcji. Dziękujemy księdzu kanonikowi Józefowi za słodycze dla uczniów.

Katechetki:
Beata Makowska, Bożena Wojciechowska