© 2013 by WM

W NASZEJ PLACÓWCE ZAKOŃCZYŁ SIĘ XLIV RAJD WIELODYSCYPLINOWY „GRUDZIĄDZ WOLNY”
(9.03.2013)

Wspólne zdjęcie na starcie – Osiedle Lotnisko

9 marca 2013 r. nasza placówka gościła w swoich murach uczestników, opiekunów i organizatorów 44. rajdu wielodyscyplinowego – "Grudziądz wolny”, który jak co roku dla uczczenia kolejnej (tym razem 68) rocznicy wyzwolenia Grudziądza spod okupacji faszystowskiej odbywa się zgodnie z kalendarzem imprez turystycznych Komisji Turystyki Pieszej Wojskowego Koła PTTK OSeSek w Grudziądzu.
     Ilość uczestników biorących udział w radzie była imponująca. W sumie było nas ponad 300 osób zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych, w tym z naszego zespołu szkół 36 osób (21 z SP 11 i 15 z G 1).
     Trasa rajdu była bardzo przyjemna i wiodła z Osiedla Lotnisko przy ZSO nr 5 w Grudziądzu przez Piaski, Jezioro Rudnik do naszego zespołu szkół (łącznie ok. 10 km). Na trasie odbył się konkurs okolicznościowy wiedzy krajoznawczo – historycznej, a na mecie w naszym ZSO nr 1 zostały przeprowadzone konkursy dla Pań, opiekunek grup szkolnych – „Rzut wałkiem na odległość” oraz turniej strzelecki przygotowany dla młodzieży szkolnej przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Strzelecki „SAGITTARIUS”. Rozstrzygnięto także ogłoszony na okoliczność rajdu konkurs plastyczny pn. – „Z OSeSkiem na turystycznym szlaku”.
     Uczestnicy rajdu po dotarciu do budynku naszej szkoły zostali zaproszeni do obejrzenia prezentacji multimedialnej autorstwa ucznia naszego gimnazjum Pawła Olesiewicza z kl. II b, która ukazała nam obrazy z rajdów pieszych, jakie odbyły się z udziałem naszych uczniów na przestrzeni ostatnich kilku lat. W trakcie projekcji był czas na ciepły posiłek: zupa grochowa oraz herbatka z cytryną. Można też było obejrzeć wystawę nagrodzonych i wyróżnionych w tym roku konkursowych prac plastycznych, które wystawiono na holu głównym szkoły. Zapisani uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz Panie opiekunki grup uczniowskich wzięli udział w konkursie strzeleckim z broni pneumatycznej.
     Bardzo dzielnie w pracach porządkowo – organizacyjnych rajdu: podczas konkursu strzeleckiego, przy wydawaniu posiłków, sprzątaniu i porządkowaniu terenu po imprezie, organizatorów rajdu wspierały nasze gimnazjalistki oraz członkowie klubu sportowego „Sagittarius” oraz nieocenione Panie z obsługi naszej szkoły, które dla umilenia czasu w oczekiwaniu na podsumowanie rajdu upiekły przepyszne pączki. Bogactwo imprez towarzyszących zakończeniu rajdu z pewnością uatrakcyjniło przebieg przedsięwzięcia turystycznego tak, że każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Czas minął szybko i na pewno przyjemnie, zwłaszcza w momencie prezentacji wariacji tanecznych w wykonaniu uczniów naszej podstawówki i gimnazjum.
     Warto przypomnieć, że tegoroczny rajd „GRUDZIĄDZ WOLNY” zorganizowało Wojskowym Kołem PTTK „OSeSek” w Grudziądzu, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu, oraz Oddział PTTK w Grudziądzu wraz z naszą placówką – Zespołem Szkół Ogólnokształcących nr 1.

zobacz relację na stronie MUKS Sagittarius

Dyplomy dla naszego Gimnazjum nr 1 za zajęcie I miejsc w konkursach: okolicznościowym oraz strzeleckim

Dyplom dla Szkoły Podstawowej nr 11 za zajęcie II miejsca w konkursie strzeleckim

Dyplom indywidualny dla Marka Cieślukowskiego z kl. II b Gim nr 1 za zajęcie
I miejsca w konkursie plastycznym „Z OSeSkiem na turystycznym szlaku”

W drodze

Na postoju

Zdobywcy I miejsca w strzelaniu: Marcin Rujner i Karol Kwiatkowski (Gim 1)
oraz Wiktoria Pruszkowska (SP 11) zdobywczyni II miejsca
w konkursie strzeleckim z broni pneumatycznej

Zdobywcy I miejsca w konkursie okolicznościowym:
Rafał Narloch i Norbert Krakowski

Pani dyrektor odebrała nagrodę dla zwycięzcy konkursu plastycznego
Marka Cieślukowskiego

Wydawanie posiłku: Michalina Kaczmarek i Ada Witkowska

Silna grupa na mecie

Podziękowanie

Następny rajd pieszy „Gwiaździsty” odbędzie się w sobotę 16 marca 2013 r. SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

Opiekun koła turystycznego:
WITOLD ZYGADLEWICZ