© 2013 by WM

SZEŚCIOLATEK W SZKOLE
(10.02.2013)

Sześciolatki gotowe do szkoły, szkoła gotowe na sześciolatki

Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu, ul. Droga Mazurska 2 zachęca wszystkich Rodziców do zapisywania dzieci 6–letnich do szkoły w roku szkolnym 2013/2014. Zapisy już trwają. Tel. 56 4651701, strona szkoły: www.zso1.edu.pl

W 90 procentach polskich szkół są już sześciolatki. Badania i analizy pokazują, że dzieci w tym wieku bardzo dobrze sobie radzą, osiągając w szkole wyniki czasami lepsze, niż ich siedmioletni koledzy.
- Wcześniejsza nauka w szkole, wbrew pojawiającym się niekiedy obiegowym opiniom nie oznacza odbierania dziecku dzieciństwa. To raczej wykorzystanie jego potencjału i stworzenie mu optymalnych warunków rozwoju. Szkoła daje dzieciom sześcioletnim więcej okazji do poznawania ciekawych obszarów wiedzy, opanowania nowych umiejętności oraz kontaktu z innymi dziećmi i dorosłymi. Nauka w środowisku szkolnym pozwala na budowanie poczucia własnej wartości i dalszy rozwój samodzielności - mówiła minister edukacji Krystyna Szumilas.
- Nadchodzący rok szkolny jest ostatnim, w którym rodzice mogą podjąć decyzję o rozpoczęciu przez ich sześcioletnie dziecko nauki w I klasie. Od września 2014 roku, do pierwszej klasy szkoły podstawowej pójdą już wszystkie dzieci sześcioletnie oraz te dzieci siedmioletnie, które nie rozpoczęły nauki w szkole w wieku sześciu lat. - dodaje. Krystyna Szumilas podkreślała, że czas skończyć ze straszeniem dzieci i rodziców I klasą zwłaszcza, że zdaniem psychologów, wzbudzanie lęku przed szkołą może mieć negatywne konsekwencje w przyszłości i wpływać na późniejsze sukcesy szkolne uczniów.