© 2012 by WM

Inauguracja „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” Toruń 2012
(1.12.2012)

Członkowie szkolnych kół Caritas z Diecezji Toruńskiej uczestniczyli w uroczystości zorganizowanej na toruńskim Tor-Torze w dniu 1 grudnia.
     Również grupa dzieci i młodzieży z naszej szkoły uczestniczyła w tym spotkaniu.
     Gośćmi honorowymi byli: ksiądz biskup Andrzej Suski oraz Prezydent miasta Torunia Pan Michał Zaleski. Ponieważ spotkanie odbyło się na lodowisku więc nie mogło zabraknąć pokazów jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu mistrzów ale i najmłodszych łyżwiarzy i hokeistów. W asyście pojazdów policji i straży wjechał na lodowisko św. Mikołaj ze śnieżynką, który przywiózł ogień wigilijnej świecy. Dyrektor Caritas diecezji toruńskiej ks. Daniel Adamowicz złożył podziękowanie 70 szkołom, które włączyły się do akcji „Warto być bohaterem”.
     Program rozrywkowy poprowadził świetnie jeżdżący na łyżwach pan Jacek, który rozśpiewał całą widownię. Uczestnicy ubrani w podarowane kamizelki odblaskowe chrupali otrzymane smakołyki i wesoło się bawiły.

Bożena Wojciechowska
Beata Makowska