nasz patron

Zimowisko szkolne w klasach  I - III szkoły podstawowej

Podczas ferii zimowych, od 14 do 18 stycznia uczniowie klas
 I - III uczestniczyli  w zajęciach rekreacyjno – sportowo –artystycznych,
które prowadziła nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Teresa Czekała.
         Pierwszego dnia ferii dzieci brały udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonały prace  na temat sportów i zabaw zimowych. Same ułożyły kodeks postępowania podczas zabaw zimowych. Zajęcia tego dnia zakończyły się zabawami  na śniegu.
        Następnego dnia  odbyło się  spotkanie w bibliotece osiedlowej, na którym uczniowie popisywali się znajomością literatury dla dzieci. Uczestniczyli w konkursie literackim pt. „ Czy znasz bohaterów  bajek i baśni dla dzieci?” Dzieci z uwagą wysłuchały baśni  pt. „Joasia i Kasia” czytanej przez chętnych uczniów.  Spotkanie zakończyło się dyskusją na temat postępowania bohaterek baśni. Laureaci  konkursu literackiego otrzymali w nagrodę upominki: książki, notesiki, zakładki do książek.
        W środę  – 16 stycznia dzieci pojechały na wycieczkę do muzeum. Zwiedziły galerię prac Jerzego Brzuskiewicza,  który w swojej twórczości  stosuje technikę kolażu. Obejrzały też ekspozycję ciekawych zakątków naszego miasta na wystawie prac wykonanych techniką akwarelową   przez Zbigniewa Szczepanka. Spotkanie w muzeum zakończyło się warsztatami artystycznymi, podczas których dzieci wykonały piękną pracę zbiorową pt. „Tęcza w pudełku.”
        17 stycznia  był dniem zabaw sportowych i zabawy w teatr. Odbył się turniej drużynowy : wyścigi w rzędach,  gry zespołowe „ Podaj celnie”, ”Unihokej’. W tych zabawach sportowych  zwycięstwo przypadło drużynie Bartka, ale drużyna Mai też dzielnie walczyła. Po sportowych wyczynach dzieci odpoczywały  czytając i ucząc się tekstu  inscenizacji pt. „ Dwunastu braci”. Każdy z uczestników wykonał dla siebie rekwizyt w postaci czapeczki przedstawiającej graną przez siebie postać.
     18 stycznia  dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie prezentując inscenizację pt. „ Dwunastu braci”. Następnie odbył się konkurs „ Mistrzowie krzyżówek”, w którym dzieci rozwiązywały krzyżówki w dwuosobowych zespołach. Uczniowie uczestniczyli również w zajęciach plastycznych, na których wykonali różnymi technikami artystycznymi piękne laurki dla swoich babć i dziadków z okazji ich święta. Na zakończenie zimowiska uczestnicy otrzymali dyplomy za aktywny udział w zajęcia.