nasz patron

aktualizacja 2013

© 2013 by KG

ROK JULIANA TUWIMA

5.11.2013r. podsumowano działania uczniów klas I – III związanych z obchodami „Roku Tuwima”.

Uczniowie klas pierwszych wykonali ilustrację do ulubionego wiersza Juliana Tuwima. Pierwsze miejsce zajęła Anna Peplińska, drugie Bartosz Włudarczyk, trzecie Wiktoria Gibas. Wszyscy z klasy I b. Wyróżnienie otrzymał Maks Wiśniewski z klasy I a.

W klasie drugiej „a” dzieci wzięły udział w quizie pt. „Julian Tuwim i jego wiersze dla dzieci”. Zwycięzcami zostali: Szymon Ziółkowski i Mateusz Rocol, drugie miejsce zajął Jakub Podwojski, a trzecie Igor Gościnny.

Uczniowie klas trzecich uczestniczyli w konkursie - recytacji wierszy ww. autora. Jury przyznało następujące miejsca: pierwsze - Łukaszowi Cieślik z kl. III a, drugie - Mai Pyźlak z kl. III b i trzecie - Ewie Modliborskiej z kl. III a. Wyróżnienie uzyskała Maja Sas z kl. III a.

Wszyscy uczniowie kas I – III wzięli udział w konkursie plastycznym na najładniej pokolorowaną lokomotywę z wiersza J. Tuwima pt. „Lokomotywa”.

Nagrodzono następujących uczniów: Sandrę Gurską z kl. I a, Radosława Sitkowskiego z kl. I a, Claudię Szleszyńską z kl. I a, Wiktorię Gibas z kl. I b, Amelię Wyszyńską z kl. I b, Martę Piątek z kl. I b, Natalię Langowską z kl. II a, Aleksandrę Balbuzę z kl. II a, Mateusza Dąbrowskiego z kl. II a, Justynę Zakrzewską z kl. II a, Weronikę Klawczyńską z kl. III a, Wiktorię Krzysiak z kl. III a, Maję Sas z kl. III a, Agatę Dybowską z kl. III b, Emilię Szram z kl. III b, Maję Pyźlak z kl. IIIb.

Ponadto za bardzo staranne, dokładne wykonanie ww. zadania i ciekawie dobraną kolorystykę uczniowie klasy III a oraz ich wychowawczyni p. Iwona Szymańska otrzymali dodatkową nagrodę.

Następnie odbyła się recytacja wierszy przez nagrodzone dzieci oraz wiersza pt. „Bambo” przez wszystkich uczestników spotkania.

Całość zakończyła się obejrzeniem tematycznej wystawki w bibliotece szkolnej.