logopeda szkolny

z życia szkoły

archiwum aktualności

© 2012 by M

Światowy Dzień Pluszowego Misia.

…Szepnę mu do ucha cicho,

co mi się w nocy śniło,

że bez niego smutne życie,

że go kocham bardzo skrycie…

Puszysty, miękki i taki miły… 25 listopada swoje święto obchodzi pluszowy miś, najmilsza zabawka, idealny przyjaciel dzieci i niezbędna przytulanka przy zasypianiu .

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

W naszej szkole ten niesamowicie miły i kochany solenizant obchodził swoje święto 23 listopada. Uczniowie klas I-III zaprezentowały swoich ”przyjaciół. Następnie odbył się konkurs plastyczny ”Mój miś”. W tym dniu „pluszowy misiaczek „był także „ honorowym gościem” w bibliotece szkolnej.

Kochany pluszowy przyjacielu!

Jesteś najważniejszy, zawsze mogę na Tobie polegać…

STO LAT MISIU!