nasz patron

aktualizacja 2013

© 2013 by KG

Niezwykłe zajęcia w naszej szkole prowadzone przez oficerów Marynarki Wojennej

Na mocy porozumienia podpisanego dnia 23.09.2011r. między Zespołem Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu, a Dywizjonem Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej.

Dnia 28 stycznia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole delegację Dywizjonu Zabezpieczenia Hydrograficznego Marynarki Wojennej.

Oficerowie MW poprowadzili dla kas II i V Szkoły Podstawowej oraz II Gimnazjum zajęcia o tematyce: „Zaślubiny Polski z Morzem”, których dokonał 10 lutego 1920 r. w Pucku generał Józef Haller oraz historię dostępu Polski do morza. Uczniowie klas II oglądali na tablicy interaktywnej różne okręty MW oraz uczyli się wiązać węzły żeglarskie. Uczniowie klas V oglądali krótkie filmy przedstawiające jak oficerowie Marynarki Wojennej ratują rozbitków, osoby topiące się oraz jak rozbraja się miny podwodne na Morzu Bałtyckim. Klasy II Gimnazjum poznały historię Marynarki Wojennej RP, najsłynniejsze okręty wojenne MW RP.

Ponadto uczniowie zadawali wiele różnych pytań związanych z pracą na okręcie, samą służbą w Marynarce Wojennej, a także piractwem somalijskim i karaibskim.

Wiele ciekawych pytań na pewno padnie na kolejnych spotkaniach z oficerami Marynarki Wojennej, ponieważ kolejne spotkanie odbędzie się w marcu.