start
aktualności
Gimnazjada
galeria
sponsorzy

 

Zespół Szkół
Gimnazjum
Szkoła Podstawowa
 
kontakt z klubem

 

© 2007 by WM
 

MIĘDZYSZKOLNY UCZNIOWSKI KLUB STRZELECKI "SAGITTARIUS"


 GIMNAZJADA-2007

 

I RUNDA (28.04.2007)

      W dniu 28 kwietnia 2007 r. na strzelnicy Ligi Obrony Kraju w Grudziądzu rozpoczął się cykl zawodów strzeleckich dla młodzieży gimnazjalnej Miasta i Powiatu Grudziądza. Zawody uroczyście otworzył Wiceprezes Kujawsko – Pomorskiej Organizacji Wojewódzkiej LOK w Bydgoszczy. Zaproszenia do zawodów wysłano do 22 gimnazjów – 12 z terenu miasta i 10 z powiatu. 
      Cykl zawodów „Gimnazjada strzelecka – 2007” uzyskał akceptację Starosty Powiatu Grudziądzkiego Marka Szczepanowskiego oraz Kierownika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Grudziądzu Andrzeja Cherka jako program zapewniający bezpieczne i aktywne spędzanie czasu wolnego przez młodzież gimnazjalną. Jest finansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej. 
      Jak podkreśla Wiceprezes – mjr Jacek Treichel, wzory aktywnego wypoczynku, przekazywane młodej generacji już od lat najmłodszych są podstawowym warunkiem wypełniania czasu wolnego w późniejszym okresie. W trakcie rekreacji fizycznej wzrasta wśród młodzieży troska o wygląd zewnętrzny. Zawodnicy uczą się koordynacji potrzebnych ruchów, sposobu bycia i zachowania się, kształtują się nawyki właściwe tzw. „postawie sportowej”. Wzrasta samokrytycyzm i stopień samooceny. Dobrze zorganizowana rekreacja służy higienie fizycznej i psychicznej. Pełne odprężenie psychiczne dają właściwie prowadzone zajęcia strzeleckie, które zmuszają uczestników do koncentracji i angażują całą osobowość ich uczestnika.
      Cykl zawodów ma na celu wyłonienie talentów w sporcie strzeleckim. Długofalowym zadaniem ma być powołanie silnego międzyszkolnego klubu strzeleckiego dla uczniów wszystkich szkół oraz przygotowanie w ciągu 2-3 lat reprezentacji do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
      Podczas pierwszej rundy bezkonkurencyjni okazali się uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 – Gimnazjum Nr 1 z Mniszka. Pierwsze miejsce w konkurencji chłopców zdobył – Radosław Wiecki, a w konkurencji dziewcząt zwyciężyła Natalia Przybył. Uczniowie z Mniszka zajęli też I miejsce w konkurencji drużynowej. Miłym akcentem był udział w zawodach zawodników z Gimnazjum w Gardei. Najlepszy wynik zawodów uzyskała startująca poza konkursem, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 15 – Agnieszka Trendowicz. 
      Pomoc w organizacji I rundy udzielili: Bank BPH S.A. o/ Grudziądz, Vobis S. A. sklep Grudziądz, Jacek Piersa – piekarnia „Krzyś” z Brodnicy. 
      Całość „Gimnazjady strzeleckiej – 2007” zakończy się dopiero jesienią uroczystym wręczeniem pucharów i dyplomów oraz nagród rzeczowych dla zwycięskich drużyn. 

powrót