BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Rajd „Przyjaciół lasu”

20160521 00921 maja odbył się kolejny rajd pieszy „Przyjaciół lasu”. Z naszej szkoły wyruszyła 36–osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Opiekę sprawowali: p. Hanna Figura, p. Marita Grajewska Treder, p. Beata Rolewicz i p. Jacek Treichel. Niestety z powodu choroby zabrakło p. Witolda Zygadlewicza. Trasa rajdu wiodła z przystanku przy ul. Południowej, przez Las Rudnicki, wzdłuż ul. Miłoleśnej do SP 3 przy ul. Narutowicza. Na plaży, nad pięknym jeziorem, odbył się okolicznościowy konkurs. I tym razem nasze reprezentacje stanęły na wysokości zadania. Miłosz Wicha i Mateusz Kozłowski ze szkoły podstawowej zajęli I miejsce, a Krystian Woźniak i Dominika Buler z gimnazjum II miejsce!!! Po drodze przewodnik, pan Grzegorz Machaj, starał się pokazać jak najwięcej ciekawych obiektów przyrodniczych, w tym drzewo biocenotyczne. W lesie znajduje się też sporo tablic informacyjnych, z których można dowiedzieć się sporo o faunie i florze naszej okolicy.Oczywiście najbardziej zachwycały konwalie, które miejscami zdominowały całe połacie lasu.Był to bardzo długi raj – „sprzęt” pozwalający mierzyć długość trasy wskazał aż 14 kilometrów! Nic dziwnego, że na mecie wszystkim smakowała zupa pomidorowa. Założeniem rajdów jest poznawanie walorów środowiskowych i historycznych regionu. Równie cenna jest jednak aktywność na świeżym powietrzu w towarzystwie koleżanek i kolegów. Kolejny i ostatni w tym roku już 4 czerwca. Zapraszamy.

Tekst - Hanna Figura

Zdjęcia - Jacek Treichel