BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

Wycieczka klasy 5a do Muzeum „Flis” i Ratusza

20240612 083234Dnia 12.06.2024 r. klasa 5a wybrała się na wycieczkę , której celem było zwiedzanie Muzeum Handlu Wiślanego „Flis” i Ratusza w Grudziądzu. Po przyjeździe do centrum Grudziądza udaliśmy się do Muzeum „Flis”, by zwiedzić to nowe muzeum i wziąć udział w „Warsztatach pachnących pieczywem”. Podczas tych warsztatów uczniowie klasy 5a poznali proces powstawania pieczywa i rozróżniania rodzajów zbóż. Samodzielnie mogli w specjalnych młynkach mleć mąkę i z przygotowanego ciasta uformować własną bułkę. Te bułki zostały potem włożone do pieca i w czasie , kiedy się piekły uczestnicy wycieczki zwiedzali muzeum. Po zwiedzaniu dało się odczuć charakterystyczny zapach pieczonych bułek. Każdy otrzymał upieczona własną bułkę jako pamiątkę  pobytu na tych ciekawych warsztatach. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie grudziądzkiego Ratusza, a zwłaszcza zwiedzania reprezentacyjnej sali – refektarza.

Uczniowie poznali historię i pierwotne przeznaczenie budynku ratusza, który był w przeszłości siedzibą zakonu jezuitów . Refektarz w klasztorze pełnił funkcję sali jadalnej , dziś jest jedną z najpiękniejszych sal w Grudziądzu, które władze naszego miasta chętnie wykorzystują do przyjmowania specjalnych gości i innych uroczystości.

Następnie odbyliśmy spacer po starówce poznając przy okazji historię naszego miasta, ludzi związanych z Grudziądzem i budynki zabytkowe.

 Ostatnim punktem programu była wizyta w restauracji, gdzie uczestnicy wycieczki pełni wrażeń duchowych mogli również zasmakować wrażeń kulinarnych.

Można pokusić się o stwierdzenie, że wycieczka była udana, sami uczestnicy to potwierdzali, ponieważ w jej programie był zachowany balans między edukacją a rekreacją, czyli było „coś dla ducha i coś dla ciała”.

Paweł Górecki