BIP SP11

Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel
NASZ ZESPÓŁ SZKÓŁ
Nasz zespół szkół jest edukacyjną wspólnotą dzieci, rodziców i nauczycieli. Cieszymy się sobą i cieszymy się nauką! To naprawdę jest możliwe! Razem z naszym patronem Janem Heweliuszem wędrujemy po kraju, świecie i kosmosie szukając tego co mądre, piękne i dobre. Nasi uczniowie są jedyni i niepowtarzalni, a rodzice doskonale współpracują ze szkołą.
ZDOBYWANIE WIEDZY
Osiągamy wyniki wyższe niż średnie województwa i kraju. Pracuje u nas doskonała kadra pedagogiczna. Nasi uczniowie uczą się języka niemieckiego i angielskiego już od IV klasy. Funkcjonują liczne zajęcia pogłębiające wiedzę i umiejętności. Mamy skuteczny system badania osiągnięć uczniów. Jesteśmy zawsze dostępni dla uczniów i rodziców.
ZABAWA I ZDROWIE
Nuda - to nasz wspólny szkolny wróg. Dlatego wspólnie muzykujemy, śpiewamy, tańczymy, malujemy, recytujemy, chodzimy na rajdy, bawimy się w teatr, surfujemy po Internecie, redagujemy własną gazetę, jesteśmy potęgą w atrakcyjności oferty zajęć dodatkowych. Działają u nas aż trzy kluby sportowe. U nas każdy może zostać gwiazdą, bo każdy ma talent, a my go odkryjemy!
EKOLOGIA
Realizujemy projekty ekologiczne, zdrowotne i profilaktyczne. Tylko u nas corocznie bawimy się podczas Ekofestynu i Dniu dla zdrowia. Świat jest piękny i czeka na swoich odkrywców! Edukacja może być radością - tylko w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Grudziądzu ! Posiadamy jako jedyna szkoła w Grudziądzu Zielony Certyfikat Jakości.
BEZPIECZEŃSTWO I POSTAWA OBYWATELSKA
Realizujemy przez nas opracowane Procedury bezpieczeństwa uczniów. Posiadamy monitoring wewnętrzny i zewnętrzny. Wyróżnia nas patriotyczna postawa, uczenie samorządności oraz postaw obywatelskich. Dzięki współpracy z licznymi organizacjami znajdujemy przyjaciół zarówno wśród wojska, organizacji i stowarzyszeń kombatanckich, jak i wśród rodziców i absolwentów szkoły. Realizujemy projekty pod Patronatem Prezydenta RP i Prezydenta Miasta Grudziądza.
NOWOCZESNOŚĆ I TECHNOLOGIE
Posiadamy nowoczesne pracownie informatyczne i tablice multimedialne. Technologie informacyjno-komunikacyjne pozwalają osiągnąć lepsze wyniki w nauce i bardziej angażować uczniów w proces edukacyjny na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych. Realizujemy hasło, iż komputer służy człowiekowi a nie na odwrót. Uczymy bezpiecznego korzystania z Internetu.

"Żywa lekcja historii” w SP11 – Starożytność: Grecja i Rzym

20240523 08493323 maja 2024 r. w naszej szkole gościł Teatr Historyczny „Komturstwa Gniewskiego”, który od wielu lat przedstawia „Żywą lekcję historii”. W zeszłym roku szkolnym mieliśmy okazję przenieść się w czasy średniowiecza. Tym razem tematem tego pokazu były stroje i uzbrojenie z czasów starożytnej Grecji i Rzymu.

Niezaprzeczalnym atutem tego przedstawienia jest prezentowanie strojów i uzbrojenia z epoki na wybranych uczniach. W tym roku tą niepowtarzalną okazję miało dziesięcioro uczniów. Na początku były to „cywilne” stroje Greczynki i Rzymianina, potem uzbrojenie greckiego hoplity – dwóch uczniów, rzymskiego legionisty w dwóch wersjach: z czasów republiki i cesarstwa, a na koniec troje uczniów zostało ubranych, każdy w inny strój gladiatora.

 Przez cały czas „Żywej lekcji historii” prowadzący pokaz ciekawie i ze znajomością szczegółów opowiadał o strojach i uzbrojeniu, co rusz napomykając o historii starożytnej Grecji i Rzymu. Dzięki temu łatwiej było umiejscowić w czasie i przestrzeni  prezentowane stroje i uzbrojenie. Była to też ciekawa forma powtórzenia i utrwalenia wiadomości  z historii starożytnej.

Paweł Górecki